Ježkovo peklo 2014

 

Tak a je to tady zase, jistě si říkáte co 😀 přišlo Ježkovo peklo, a my už se nemohli dočkat 😉

Letos jsme se zúčastnili podruhé a to v následujícím složení:pohar_jpg_10274

  • Radek Marek – Velitel
  • Pavel Vondrák – Strojník
  • Lukáš Marek
  • Libor Málek
  • Kamil Jäger
  • Tomáš Matula

 

Soutěž probíhala ze soboty 15.3. na neděli 16.3. Soutěž probíhá v noci a plní se při ní úkoly podobné reálným zásahům. Jelikož jsme jeli letos podruhé, už jsme věděli, co můžeme očekávat a tak jsme se hodně připravovali. Jednotlivé disciplíny jsme plnili vždy naplno a doufali jsme v dobré umístění. A co se nestalo… z minulého ročníku jsme jeli obhájit třetí místo a nám se to překvapivě povedlo. Opět jsme se umístili na třetím místě. A byli jsme neskutečně šťastní, přece jenom jsme se už podruhé umístili na bedně 😀 Letos si pořadatelé připravili 17 disciplín, ale kvůli odhlášeným družstvům jich bylo nakonec 15. Po skončení každé disciplíny jsme se teprve dozvěděli, co nás čeká dále. Letos navíc vymysleli, že kdo dostane nějaké N, automaticky se zařadí do druhé kategorie, proto jsme se snažili žádné N nedostat a to se povedlo 🙂 Ale teď se už podíváme na průběh celého večera.

Začínali jsme disciplínou zvanou „Barevná hudba“. Název nám nic neřekl, a tak jsme byli překvapení, když nám řekli, že se máme svléknout 🙂 poté se nám počítalo na čas oblékání 😀

Potom nás čekalo 6×60 ran, to už jsme věděli, že budeme muset mlátit palicí 30x nahoru a 30x dolů v hammer boxu. Překvapila nás docela lehká palice, takže se mlátilo krásně.

Další disciplína byla u hasičárny na Bedřichově. Tam byla opičí dráha, kde musel každý vylézt po provazovém žebříku, přelézt bariéru a přejít po laně i s hadicí B.

Dolétáno… tak se jmenovala další zkouška. Na letiště Henčov dopadl katapultovaný parašutista a my ho museli najít. To se nám povedlo a tuto zkoušku jsme zvládli na 2. místě.

V další části Ježkova pekla na nás bylo přichystáno doplňování sudu vodou, to jsme zvládli nejlépe 🙂

Hned potom jsme jeli na vysavač, kde se muselo pomocí ejektoru vysát ze sudu voda a potom ho opět naplnit, tam jsme byli také nejlepší.

Když jsme se dozvěděli název dalšího úkolu, tak jsme se lekli, věděli jsme totiž z loňska, že budeme muset nakýblovat sud vodou a potom si musel každý vzít opět hadici B a oběhnout s ní rybník. To byla jedna ze slabších částí… ale statečně jsme se s tím poprali. Nebyli jsme nejhorší 😀

Až jsme nabrali síly, přemístili jsme se do Velkého Beranova, kde byly připraveny dokonce tři disciplíny. První byla zdravověda v kulturním domě, kde se musel sníst piškot, nafouknout balónek a odpovědět na otázku, kterou jsme si vylosovali. Další disciplína byla před hasičárnou, tak jsme házeli hadice na terč. No a třetí disciplína ve Velkém Beranově byla u místního rybníka, kde na nás překvapivě čekal klasický, pro nás dobře známý, útok, který jsme dali ze všech nejlépe.

Pak jsme se vrátili zpátky do Jihlavy a to hned do centra ke kostelu sv. Jakuba. Opět si musel každý vzít hadici B a běžet s ní dolů k zoo, tam si každý udělal na hadici křížek a běžel s ní nazpět.

Následně jsme se přesunuli k City parku, tam jsme prolezli kanalizací a následně běželi prozkoumat podzemí, hledali se nebezpečné látky a plakalo tam dítě. Dítě jsme našli, látky spočítali a běželi ven 😉

Pak přišli uzly. Po loňské zkušenosti se každý naučil všechny uzly a doufali jsme, že nám to vyjde. Dali jsme pouze 4 uzly ze šesti, to nám ale stačilo, abychom nedostali N.

Naše předposlední disciplína byla u podlažní věže Pod Jánským kopečkem. Měli jsme za úkol uhasit požár v prvním patře. Překvapivě jsme byli nejrychlejší ze všech.

No a konečně je tady poslední disciplína zvaná „240 metrů“. Tak nám bylo špatně od pořadatelů vysvětleno provedení úkolu, ale i tak jsme zde skončili na 6. místě.

Na závěr bych se zmínil o fanklubu 😀 který nás doprovázel celou noc, tímto bych jim chtěl velmi moc poděkovat za podporu. Když došlo ve Velkém Beranově k vyhlášení zhruba v 3:20 🙂 byli jsme v šoku, protože se nám povedlo obhájit 3. místo, což je opravdu skvělé… Také když jsme se vrátili do Cerekvičky, tak jsme to šli ještě malinko oslavit do klubovny. Letos jsme bohužel nemohli nikomu namluvit jiné umístění, protože nám to nesežrali po loňské zkušenosti 😀

my_jpg_21271           fan_jpg_18621

Kdo by chtěl vidět výsledky, jsou k dispozici ZDE

 289 total views,  2 views today

Napsat komentář